Dlaczego przyciągasz te same sytuacje?

Written by Jon Ricc

Czy zastanawiałeś się dlaczego pewne zdarzenia pojawiają się „raz po raz” w twoim życiu? Co jest przyczyną tego, że nie jesteś w stanie oddać się w 100% zwykłej rozmowie bez wytracania uważności? Dlaczego zazwyczaj orientujesz się, że coś poszło nie tak, gdy jesteś już na poziomie skutków danej sytuacji? Jeżeli pragniesz to zmienić, ten wpis jest dobrym początkiem tej drogi.

Kiedy coś tracisz lub czymś się zamartwiasz, twój umysł staje się nie do zniesienia. Niczym małe dziecko reagujesz automatycznie, nawykowo, mimowolnie i w sposób łatwy do przewidzenia. Stylem twego postępowania i myślenia jest dawno utarty i wyuczony scenariusz mieszkający w twojej głowie. Owoc umysłowej tresury. Czasem  zdołasz się od niego uwolnić, jednak będą to jedynie krótkie chwile wytchnienia. Twe reakcje napędza emocja głęboko zakorzeniona i utożsamiana z umysłem, a mianowicie lęk.

Teraźniejszość – zastanów się, czy jest coś po za nią? To zabrzmi trywialnie…

Skończ wreszcie z mentalną projekcją przyszłości, czy roztrząsaniem bez końca przeszłości. Twoje życie właśnie niczym woda przecieka ci przez palce. Dystansuje cię to wobec najważniejszego, czyli teraźniejszości. Bądź po prostu „tu i teraz”. Nie przebywaj bez końca we własnym umyśle ani świecie zewnętrznym.

Ilekroć napotka cię jakaś trudność pamiętaj, że możesz przekierować uwagę do wewnątrz siebie oraz w swe ciało. Wiesz, że choćby chwila zwłoki jest w stanie odpalić zupełnie niepotrzebną emocjonalno-myślową reakcję, która może tobą pokierować. Wycofaj więc świadomość strefy umysłu, a w zamian wejdź w stan „tu i teraz” oraz cichego bezruchu.

Nie pozwól, by myśli, emocje, lęki, pragnienia były tobą władne. To że mogą się pojawiać nie oznacza, że definiują tego kim jesteś. Poczuj swe ciało oraz energię, którą emanujesz. Niech będzie niczym spokojne dno oceanu, podczas sztormu panującego na powierzchni. Bądź jak strumień światła, które świeci tym mocniej, im bardziej podkręcisz regulator swego życia. Na cholernie wysokim poziomie energii nie ma do ciebie dostępu już nic negatywnego. Twoje życie staje się filmem.

Zaczniesz przyciągać ku sobie całkiem nowe sytuacje, które to odzwierciedlają ową wysoką częstotliwość. Poczujesz wreszcie swoje ciało, siebie oraz pole energetyczne które tworzysz. Zauważysz, jak rośnie jakość tego, co robisz i jak zmienia się twa świadomość. Wnikniesz w głębsze wersje teraźniejszości. Wypracujesz sobie zupełnie nowy styl życia, który zyskuje nieznaną dotąd głębię.

Jeżeli w sytuacji, która cie spotka potrzebny będzie jakiś ruch z twojej strony, on po prostu nasunie się sam, dzięki połączeniu z głębszym poziomem świadomości. Dopóki w niej trwasz, jesteś jak drzewo głęboko zakorzenione w ziemi.

  • Jarek Cieśla

    Dzięki twojemu wpisowi można poznać swój mózg jak reaguje i co zrobić by nie robić tego. Często przeszłość zabiera nam najlepsze chwile życia tylko dlatego że myślimy o czymś.

  • Głodni Przygód

    Prawo przyciągania – kocham ten temat, fascynuje mnie to, zadziwia niezmiennie przede wszystkim tym, że naprawdę działa. Tu i teraz…